sobota, 30 listopada 2013

Drogi Pana

"Wszystkie drogi Pana są piękne, byle tylko prowadziły do takiego celu: zbawić naszą duszę i doprowadzić wiele innych dusz do nieba, aby oddać chwałę Bogu."

św. Joanna Beretta Molla

Fot. Marysia Pulikowska


Powołanie

"Jeśli w walce o nasze powołanie musielibyśmy umrzeć, to byłby to najpiękniejszy dzień naszego życia."

św. Joanna Beretta Molla

Fot. Marysia Pulikowska


piątek, 29 listopada 2013

Dialog

"Pomyślmy o tym, jak książę świata chciał zwieść Jezusa, kiedy był na pustyni: 'Usłuchaj! Jesteś głodny? Jedz. Możesz to uczynić'. Zachęcał Go także trochę do próżności: 'Usłuchaj! Przyszedłeś, żeby zbawić ludzi. Oszczędź czas, idź do świątyni, rzuć się z niej, a wszyscy ludzie zobaczą ten cud i wszystko się skończy: będziesz miał władzę'. Ale pomyślmy: Jezus nigdy nie odpowiedział temu księciu swoimi słowami! Nigdy. Był Bogiem. Nigdy. W odpowiedzi poszukał słów Bożych i odpowiedział słowem Bożym. Jest to przesłanie dla człowieka współczesnego: Z księciem tego świata nie można prowadzić dialogu. Niech to będzie jasne."

papież Franciszek

Fot. Fotografia Szymon Domagała


Radość

"Kto chce sobą się cieszyć, smutny będzie, kto zaś cieszy się Bogiem, zawsze się będzie radować, bo Bóg jest wieczny. Czy chcesz wiecznie się cieszyć? Trzymaj się Tego, który jest wieczny."

św. Augustyn

Fot. Izabela Trawińska


 

czwartek, 28 listopada 2013

środa, 27 listopada 2013

Kościół otwartych drzwi

"Kościół «wyruszający w drogę» jest Kościołem otwartych drzwi. Wyjść ku innym, aby dotrzeć do ludzkich peryferii, nie znaczy biec do świata bez kierunku i bez sensu. Wiele razy lepiej jest zwolnić kroku, oddalić niepokój, aby spojrzeć w oczy i słuchać, albo odłożyć pilne sprawy, aby towarzyszyć człowiekowi, który pozostał na skraju drogi. Czasem Kościół jest jak ojciec syna marnotrawnego, który nie zamyka przed nim drzwi, aby mógł on wejść bez trudności, kiedy powróci."

papież Franciszek, "Evangelii Gaudium"

Fot. www.misja.info
 
 

Miłość Boża

"Jedynie dzięki temu spotkaniu - lub ponownemu spotkaniu - z miłością Bożą, które przemienia się w pełną szczęścia przyjaźń, jesteśmy uwolnieni od wyizolowanego sumienia i skoncentrowania się na sobie. Stajemy się w pełni ludzcy, gdy przekraczamy nasze ludzkie ograniczenia, gdy pozwalamy Bogu poprowadzić się poza nas samych, aby dotrzeć do naszej prawdziwej istoty. W tym tkwi źródło działalności ewangelizacyjnej. Jeśli bowiem ktoś przyjął tę miłość przywracającą mu sens życia, czyż może zrezygnować z pragnienia, by podzielić się tym z innymi?"

papież Franciszek, "Evangelii Gaudium"

Fot. www.misja.info


 

Radość

"Są chrześcijanie, którzy wydają się przyjmować klimat Wielkiego Postu bez Wielkanocy. Przyznaję jednak, że radości nie przeżywa się w ten sam sposób na wszystkich etapach i w każdych okolicznościach życia, nieraz bardzo przykrych. Dostosowuje się ona i zmienia, i zawsze pozostaje przynajmniej jako promyk światła rodzący się z osobistej pewności, że jest się nieskończenie kochanym, ponad wszystko. Rozumiem osoby skłaniające się do smutku z powodu doświadczania poważnych trudności, jednak trzeba pozwolić, aby powoli zaczęła się budzić radość wiary jako tajemnicza, ale mocna ufność, nawet pośród najgorszej udręki."

papież Franciszek, "Evangelii Gaudium"

Fot. www.misja.info


 

Radość Ewangelii

"Radość Ewangelii napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem rodzi się zawsze i odradza radość."

papież Franciszek, "Evangelii Gaudium"

Fot. www.misja.info
 

wtorek, 26 listopada 2013

Od nowa

"W każdej chwili możemy wznieść się ponad siebie i zacząć wszystko od nowa."

ks. Józef Tischner

Fot. www.misja.info


 

Świętość

"Kościół jest święty ze względu na Boga, który w nim jest i przez sakramenty sprawowane w Kościele udziela swej łaski, ale jest też ludzki, bo jest wspólnotą ludzi wierzących. Jeżeli więc należę do Kościoła, to nie muszę od niego odchodzić, ale mogę go zmieniać. A mogę go zmieniać moralnie, jeżeli zmieniam siebie."

kard. Kazimierz Nycz

Fot. www.misja.info



Zwycięstwo nad śmiercią

"Od czasu, gdy Chrystus zwyciężył śmierć, żaden optymizm nie jest w Kościele przesadą."

ks. Józef Tischner

Fot. Kamil Syc


poniedziałek, 25 listopada 2013

Nowe życie

"Jezus naucza nas, że nasze życie trwa tu na ziemi i wraz ze śmiercią się nie kończy. Zaczyna się zatem coś nowego. Sam fakt, że nic po tym życiu doczesnym nie ma, może prowadzić w nas poczucie pustki. Tymczasem Bóg jest tym, który wypełnia każdą przestrzeń naszego życia. Dlatego przebywając z Nim w naszym zranieniu, pustce, cierpieniu, rozgoryczeniu, samotności, czy beznadziei, zawsze musimy mieć świadomość, że jest tym bardziej w nas, w naszym całym jestestwie, które jest nieśmiertelne i nie kończy się nigdy."

ks. Mariusz Han SJ, www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/na-dobranoc-i-dzien-dobry/art,454,na-dobranoc-i-dzien-dobry-lk-20-27-40.html

Fot. autorka bloga


Anioł stróż

"Kiedy twój anioł stróż wybiera się, by załatwić jakieś sprawy, nie opuszcza cię, tak jak nie opuszcza Boga. Gdziekolwiek idziesz, zabierasz ze sobą swojego anioła. A więc nim pójdziesz dokądkolwiek, zapytaj sam siebie, czy jest to odpowiednie miejsce dla anioła."

Peter Kreeft

Fot. Joanna Gadzińska


Łotr

"Łotr widzi krzyż – nie tylko swój, słusznie przygotowany – widzi TRON SKAZAŃCA – na Krzyżu Bożego Króla – a wtedy z serca złoczyńcy wraz ze współczuciem wyrywa się modlitwa – wezwanie do Króla: Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa. Nareszcie wśród urągań tłumu Pan Jezus został rozpoznany i wyznany… przez łotra. Żaden głos się nie podniósł, aby chwalić, wyznać Boga – tylko głos łotra, przestępcy w chwilach nawrócenia i żalu."

ks. Mariusz Śliwa, http://profeto.pl/blog,50,1555.html

Fot. Marysia Pulikowska


 

Bogactwo

"Bogactwo człowieka nie zależy od tego, ile ma. Ono zależy od jakości (kształtu) jego serca. Serce chciwe czyni każdego człowieka biednym. Miłość za to może uczynić nawet kogoś, kto ma dwa pieniążki, wielkim bogaczem, o którym ludzie będą mówić przez tysiące lat, jak o tej ubogiej wdowie."

ks. Mieczysław Łusiak SJ, http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/pismo-swiete-rozwazania/art,1756,inna-klasa-bogaczy-lk-21-1-4.html

Fot. Kamil Syc



niedziela, 24 listopada 2013

Dziecięctwo duchowe

"Z  dziewicami będziemy jako dziewice, z  doktorami jako doktorowie, z  męczennikami jako męczennicy, bo wszyscy święci są nam pokrewni; lecz ci, którzy szli drogą dziecięctwa duchowego, zachowają na zawsze wdzięki wieku dziecięcego."

św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Fot. autorka bloga




Niesprawiedliwość

"Tam, gdzie jest nies­pra­wied­li­wość, gdzie jest prze­moc, zakłama­nie, niena­wiść, nie­sza­nowa­nie ludzkiej god­ności, tam bra­kuje miej­sca na miłość, tam bra­kuje miej­sca na ser­ce, na be­zin­te­resow­ność, na wyrzeczenia."

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Fot. autorka bloga


Niewiara w Miłość

"Jednym z objawów niewiary w miłość jest postawa zniechęcenia wobec życia. Człowiek zniechęcony i zrezygnowany nie wierzy, że ktokolwiek go potrzebuje i że on sam może być komukolwiek potrzebny. Izolacja, zamknięcie w sobie, połączone nierzadko z niechęcią i gniewem - to oznaka zamrożonego serca, które nie wierzy w możliwość bycia kochanym i kochania. Aby pokonać ten stan, musimy nawiązać kontakt z osobą, która swoją postawą akceptacji, szacunku oraz ofiarnej i dyskretnej miłości pokona nasze obawy przed miłością i wzbudzi w nas pragnienie przyjmowania i dawania miłości."

o. Józef Augustyn, http://www.deon.pl/inteligentne-zycie/psychologia-na-co-dzien/art,655,nie-kochamy-bo-nie-umiemy.html

Fot. Kamil Syc



sobota, 23 listopada 2013

Sumienie

"Sumienie niejednokrotnie jest naszym przyjacielem i przewodnikiem. Szturcha nas, kiedy chcemy zrobić coś złego. Ostrzega przed niebezpieczeństwami, które czyhają na nas samych i na innych ludzi, kiedy schodzimy ze ścieżki prawdy. Musimy więc słuchać tego wewnętrznego głosu. Świadomie ignorując głos sumienia, porzucamy najwierniejszego przyjaciela i przewodnika na całe życie."

sir John Templeton, "Uniwersalne prawa życia"

Fot. Fotografia Szymon Domagała



Sens życia

"Żaden człowiek nie przyszedł na świat bez powodu. Każdy ma do wykonania jakieś zadanie. Świat może stać się lepszy tylko dlatego, że się na nim pojawiliście. Czy odczuwacie tę wewnętrzną tęsknotę za sensem istnienia? Nie chodzi o wielkie, spektakularne dokonania. Liczy się poczucie, że dzięki temu, co robicie, świat staje się lepszy. Wsłuchujcie się uważnie w podszepty sumienia."

sir John Templeton, "Uniwersalne prawa życia"

Fot. Marysia Pulikowska


Radość

"Łaskę od Boga otrzymałam. Kto we łzach sieje, w radości żąć będzie. Kiedy to wszystko się stało, to płakałam, w smutku siałam. A dzisiaj, kiedy dożyłam tych dni, to przeżywam wielką radość."

Marianna Popiełuszko

Fot. Marysia Pulikowska


piątek, 22 listopada 2013

Prosta droga

„Kochać Boga, kochać ludzi - to do nieba prosta droga. Kochaj sercem i czynami, a będziesz z Aniołami."

Marianna Popiełuszko

Fot. dk. Adrian Szafranek


Szacunek

"Chrześcijanin powinien przede wszystkim otaczać szacunkiem każdego człowieka, szanować jego godność, której fundamentem jest prawda, iż został on stworzony na obraz i podobieństwo Boże, jakie w sobie nosi."

ks. Marek Wójtowicz SJ, http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,747,dar-boga.html

Fot. Monika Karczyńska


 

Trójca

"Wierzymy Ojcu, który jest źródłem wszystkich darów. Ufamy Synowi, bo w Nim wszystko otrzymaliśmy, "łaskę po łasce". Przede wszystkim łaskę odkupienia, jak o tym zaświadcza Prolog Janowej Ewangelii. Otwieramy nasze serca na działanie Ducha Świętego, który jest darem Miłości. On trudzi się, by każdy z nas coraz bardziej stawał się "człowiekiem duchowym", przemienionym przez miłość. Wszystko ożyje w nas dzięki działaniu Ducha Świętego, gdy otworzymy nasze serca dla Boga, który przychodzi. Otwierając się na działanie Osób Trójcy Świętej, chrześcijanin obfituje we wszelką łaskę."

ks. Marek Wójtowicz SJ, http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,747,dar-boga.html

Fot. Kamils Syc


 

Płacz

"Jezus, który płacze nad Jerozolimą, pokazuje jak bardzo ją kochał i jak była ważna dla Niego. Była świętym miastem, świętą budowlą. W tym kontekście musimy sobie uświadomić, że każdy i każda z nas, jest takim miastem świętym, ukochanym i bardzo ważnym dla Jezusa. Nieraz więc i nad nami płacze."

ks. Michał Olszewski SCJ, http://profeto.pl/komentarze-na-kazdy-dzien/ks-michal-olszewski-scj,4032.html

Fot. Fotografia Szymon Domagała


 

czwartek, 21 listopada 2013

Uświęcenie

"Uwierzyliśmy, że świat jest zły a zapomnieliśmy że został uświęcony, "zaszczycony" faktem wcielenia Syna Bożego. Chrystus swoją Krwią odkupił świat i każdego człowieka, swoim zmartwychwstaniem zwyciężył zło, swoim ziemskim życiem uświecił naszą codzienność. Co zatem stało się z tzw. duchowością Nazaretu, z przesłaniem ukrytych lat życia Jezusa? Dlaczego mamy przeświadczenie, że to, co świeckie, nasze obowiązki i praca, że to wszystko bardziej sytuuje nas po stronie profanum, niż sacrum? Dlaczego uważamy, że aby spotkać się z Bogiem, to najlepiej trzeba wyjechać i zaszyć się gdzieś z dala od świata?"

Ryszard Paluch, http://www.deon.pl/religia/swiety-patron-dnia/art,268,swietosc-jak-hartuje-sie-stal.html

Fot. Kamil Syc


 

Koniec świata

"Nie obliczajmy, nie wymyślajmy kolejnych dat końca świata, bo tak na dobrą sprawę nasza własna śmierć to, nasz osobisty, mały koniec świata i spotkanie twarzą w twarz z Chrystusem. Warto często zadawać sobie to pytanie, czy jestem gotowy na taki właśnie osobisty koniec świata?"

ks. Mariusz Śliwa

Fot. Izabela Trawińska
 

Wzrost

"Królestwa Bożego nie zdobywa się szybko, jest ono podobne do wzrostu krzewu gorczycy. Nasze wzrastanie w doskonałości podobne jest do wzrastania słojów dębu, na którym każdego roku przyrasta jeden jego słój. Przyrostu słoi dębu nie można zobaczyć na poczekaniu, widzi się je dopiero po latach, po ścięciu dębu. Podobnie jak ze wzrostem dębu jest z naszym trudzeniem się o doskonałość. Po latach pracy widać dopiero efekty naszego trudzenia się nad zdobywaniem doskonałości."

ks. Władysław Stasik SCJ, http://profeto.pl/homilie/sludzy-slowa/ks-wladyslaw-stasik-scj,3992.html

Fot. Fotografia Szymon Domagała


Skarby Królestwa

"Jezus, odchodząc do swego Ojca, pozostawia nam niejako w depozycie skarby swojego królestwa: modlitwę, cnoty, Ewangelię i znaki towarzyszące jej głoszeniu, sakramentalia i wreszcie sakramenty. Od tego, co z nimi zrobimy, zależy nasz udział w królowaniu wraz z Chrystusem w wieczności."

ks. Franciszek Wielgut SCJ, http://profeto.pl/komentarze-na-kazdy-dzien/ks-franciszek-wielgut-scj,4024.html

Fot. Marysia Pulikowska


 

środa, 20 listopada 2013

Królowanie Boga

"Wielu jest takich, którzy nie chcą, żeby w ich życiu królował Bóg. Nie zamierzają nikomu być posłuszni i nie chcą podporządkować się pewnym zasadom nałożonym przez Kogoś ważniejszego od nich. Po prostu nie chcą być sługami. To przejaw pychy, a zarazem brak pokory i posłuszeństwa. Wielu uważa siebie za króla i próbuje ustanawiać  własne zasady gry w swoim życiu. Tworzą własną sprawiedliwość, własne prawa. Nie robią tego, czego chce Bóg, a bardzo często robią to, czego Bóg nie chce, i dlatego są nieszczęśliwymi ludźmi. Wiele darów, talentów i  zdolności nie wykorzystują i nie pomnażają  zgodnie z wolą Bożą. Jezus pokazuje nam, że ten, który zacznie wypełniać wolę Bożą jako dobry sługa, zacznie otrzymywać coraz to nowsze dary i talenty. Szukaj woli Bożej jak wykorzystywać dary, które otrzymałeś, bądź otrzymałaś, a będziesz coraz to bogatszym człowiekiem."

kl. Andrzej Surdykowski, http://profeto.pl/komentarze-na-kazdy-dzien/kl-andrzej-surdykowski,4025.html

Fot. Fotografia Szymon Domagała


Ofiara

"Modliłam się kiedyś, a było to w czasie ciąży, o łaskę powołania dla swego dziecka. Powiedziałam wtedy Panu Bogu, że jak będzie syn, żeby został kapłanem, a jeśli dziewczynka - zakonnicą. Ofiarowałam go jeszcze przed urodzeniem Panu Bogu i na jego śmierć patrzę w konsekwencji jako na swoją ofiarę."

Marianna Popiełuszko

Fot. Kamil Syc


 

Jezus

"Jezus niech będzie dla ciebie - Zawsze i we wszystkim - obroną, pomocą i życiem!"

św. Ojciec Pio

Fot. Kamil Syc




wtorek, 19 listopada 2013

Rana

"Nie jest to ra­na śmier­telna, bo nie można za­dać ra­ny śmier­telnej cze­muś, co jest nieśmier­telne. Nie można uśmier­cić nadziei."

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Fot. dk. Adrian Szafranek


Miłość

"Nie pragnę już ani cierpienia, ani śmierci, choć kocham jedno i drugie; tylko miłość mnie pociąga."

św. Tereska od Dzieciątka Jezus

Fot. Kamil Syc


 

Zagubiony

"Wielu ludzi nigdy się nie zmienia, nie stają się lepszymi, bo wszyscy ich omijają z daleka. Jezus uczy nas, że człowieka złego nie tylko nie należy omijać, ale wręcz należy szukać. Człowiek czyniący zło to człowiek, który zginął (zgubił się). W tym świecie, który jest labiryntem różnych wizji człowieka, łatwo się zgubić. Każdy z nas jest choć trochę zagubiony. Co zrobić? Chcieć koniecznie zobaczyć Jezusa. Kto zobaczy Jezusa (spotka się z Nim), ten się odnajdzie. A człowieka, który się odnalazł poznajemy po tym, że zaczyna sprawiać mu radość czynienie dobra i dawanie siebie innym."

ks. Mieczysław Łusiak SJ, http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/pismo-swiete-rozwazania/art,1749,latwo-jest-sie-zgubic-lk-19-1-10.html

Fot. Marysia Pulikowska
 
 

poniedziałek, 18 listopada 2013

Niepokój

"Nie chciejmy się niepokoić,
bo dobrego Pana mamy,
który ma w ręku wszystko,
aż do najdrobniejszych szczegółów."

św. Brat Albert Chmielowski

Fot. Marysia Pulikowska


Przyjaciel

"Patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów! On jest waszym nieodłącznym przyjacielem."

bł. Jan Paweł II

Fot. Kamil Syc


 

niedziela, 17 listopada 2013

Koniec świata

"Chrystus jest lojalny. Mówi o wszystkim, mówi też o dniu ostatnim, który ma stać się pierwszym. Spójrz więc na swój dzień ostatni, tylko może nie czekaj, aż „słońce się zaćmi i księżyc nie wyda swego blasku”. Może przecież i tak się zdarzyć w twoim życiu, że niczego się nie nauczysz od drzewa figowego. Jego gałęzie co roku będą nabierać soków i wypuszczać liście, a ty nie poznasz, że lato jest już blisko. Może naprawdę „nie przeminie to pokolenie a to wszystko się stanie”. I po co ci pokrywać się rumieńcami na twarzy przed Panem Bogiem."

ks. Jan Strzałka SCJ, http://profeto.pl/komentarze-na-kazdy-dzien/ks-jan-strzalka-scj,3991.html

Fot. Marysia Pulikowska


Wyparcie się Jezusa

"Wiara wymaga poświęceń, a współczesny świat nie lubi niczego poświęcać. Lubi brać, traktować wszystko lekko i czerpać z życia przyjemność z przeświadczeniem, że nam się to należy. Bo kim w zasadzie jest ten Jezus, który od wieków spogląda na mnie w milczeniu, i o którym, tak naprawdę, nie wypada mówić publicznie? Nie znam Go. Omijam wzrokiem smutną twarz, żebym tylko nie poczuł najdrobniejszego choćby ukłucia w okolicy serca; w tym miejscu, gdzie kiedyś było moje sumienie. Nie patrzę w oczy, w których nie ma wyrzutu ani potępienia. A szkoda, bo gdybym tylko odważył się stanąć przed krzyżem, do którego przybito Chrystusa i uniósł głowę tak, aby nasze oczy mogły się spotkać, dostrzegłbym w Jego spojrzeniu ogrom Miłości, jakiej nie może mi ofiarować żaden człowiek."

Monika A. Oleksa, http://www.deon.pl/spolecznosc/artykuly-uzytkownikow/modlitwa-i-duchowosc/art,134,piotrowe-zwatpienie.html

Fot. Marysia Pulikowska


sobota, 16 listopada 2013

Słabość

"Siłą człowieka jest modlitwa a także modlitwa człowieka pokornego jest słabością Boga. Pan jest słaby jedynie w tym: jest słaby wobec modlitwy swego ludu."

papież Franciszek

Fot. autorka bloga


Modlitwa serca

"Nieraz chcielibyśmy, żeby doba trwała o kilka godzin dłużej, niż te nieprzekraczalne 24 h. Bo byłoby w sam raz na tę jeszcze jedną, dwie sprawy, które nie udało się dziś załatwić. Brak czasu – tak właśnie usprawiedliwiamy się często z naszych innych braków. Tymczasem Jezus mówi, że zawsze powinniśmy się modlić i nie ustawać w tej czynności. Co to za modlitwa, która trwa nieustannie, a jednocześnie nie odciąga nas od koniecznych prac, nie rozprasza, nie pozbawia kontaktu z rzeczywistością? Przyzwyczailiśmy się modlitwą nazywać jedynie „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” itd., a tymczasem to są narzędzia, dzięki którym mamy nauczyć się modlitwy serca… I tak, jak bijące serce jest oznaką życia, podobnie i nasza modlitwa ma tętnić i być oznaką w nas życia – prawdziwego, w Bogu."

ks. Robert Ptak SCJ, http://profeto.pl/komentarze-na-kazdy-dzien/ks-robert-ptak-scj,3977.html

Fot. autorka bloga




piątek, 15 listopada 2013

Niebo

"Gdybym miała wybierać pomiędzy możliwością chodzenia a pójściem do Nieba, bez wahania wybrałabym pójście do Nieba. Teraz interesuje mnie tylko to... Lecz mówię to bardzo ostrożnie, bo ktoś może pomyśleć, że chcę tam pójść, aby przestać cierpieć. Ale tak nie jest. Ja chcę pójść do Jezusa."

bł. Chiara Luce Badano

Fot. www.misja.info


Duch Święty

"Obecność Ducha Świętego powszechnie kojarzy się nam wiatrem, ruah, Pneumą. Niektórzy pozwalają, by te gwałtowny wicher, jak w dzień Pięćdziesiątnicy, napełnił dziś nawet najciemniejsze zakątki ich życia i zamienił w obdarzonych mocą świadków Chrystusa zmartwychwstałego. Są jednak i tacy, którzy próbują stłamsić imponującą siłę ruah, sprowadzając ją do powiewu zwykłej klimatyzacji, regulowanej dla własnych potrzeb lub wygody."

Jose H. Prado Flores, "Nowi ewangelizatorzy dla Nowej Ewangelizacji"

Fot. www.misja.info


 

Świadek

"Jestem świadkiem tego, że Jezus przemienia życie, bo zmienił także i moje. Nie chodzi mi o  przemianę grzesznika w sprawiedliwego, tylko człowieka sprawiedliwego w syna, z prawem do dziedzictwa. I jeszcze więcej, o wiele więcej. Moje prawdziwe nawrócenie polegało na przemianie człowieka sprawiedliwego dzięki uczynkom, w człowieka usprawiedliwionego przez łaskę Boga, I jeżeli taki faryzeusz jak ja doświadcza nowego życia, to może go doświadczyć każdy. Skoro Pan uczynił to we mnie, to może tego dokonać w każdym z was."

Jose H. Prado Flores, "Nowi ewangelizatorzy dla Nowej Ewangelizacji"

Fot. https://www.facebook.com/pages/Wielkopolska-znana-i-nieznana/448801728492807


 

czwartek, 14 listopada 2013

Pragnienie

"Czuję potrzebę i pragnienie, aby zostać świętym. Nie myślałem nigdy, że jest to takie łatwe. Muszę zostać świętym."

św. Dominik Savio

Fot. Marysia Pulikowska


Służba

"Świadomość, że czynimy to, co czynić powinniśmy, chroni nas przed pychą. Nawet, jeśli ludzie będą nas za nasze czyny "nosić na rękach", a może szczególnie wtedy, ważne, byśmy nigdy nie stracili z oczu Źródła wszelkiego dobra. Bóg zaś na pewno nie zapomni niczego z tego, co uczyniliśmy pełniąc Jego wolę."

Monika Jakubiec, http://profeto.pl/komentarze-na-kazdy-dzien/monika-jakubiec,3926.html

Fot. Marysia Pulikowska


 

Spotkanie z Jezusem

"Ten kto przeżył spotkanie z Jezusem, nie może przestać o tym mówić, ponieważ jego usta otwierają się dzięki obfitości serca."

Jose H. Prado Flores, "Nowi ewangelizatorzy dla Nowej Ewangelizacji"

Fot. Marysia Pulikowska


Zapobiegliwość

"Towarzyszy nam Boża opieka, aczkolwiek w życiu jesteśmy coraz bardziej zapobiegliwi, sprytni, zorganizowani. Wydaje się, że w wielu sytuacjach nie potrzebujemy Bożej pomocy. Czy rzeczywiście w tych sytuacjach jesteśmy wierzącymi? Czy miałeś/aś doświadczenie długotrwałej, wytrwałej prośby? Bóg jest bliski, a jakże czasami daleki w codziennym przeżywaniu."

ks. Jacek Szczygieł SCJ, http://profeto.pl/lectio-divina/rok-c,3649.html

Fot. Izabela Trawińska


 

środa, 13 listopada 2013

Żarliwa wiara

"Brak żywej wiary powoduje brak żarliwej modlitwy, bezgranicznego zaufania i całkowitego posłuszeństwa Bogu. Brak wiary w nas jest najczęściej przeszkodą na drodze do uzdrowienia."

kl. Andrzej Surdykowski

Fot. Fotografia Szymon Domagała